Dnes nadviažem na môj posledný článok “Ako sa štýlovo obliecť do kancelárie” a dozviete sa ako si vyskladať tento štýlový šatník.

Mňa osobne nadchla téma kapsulového šatníka, nepotrebujete toho veľa, keď máte správne vyskladané kúsky. A viac už nebudete stáť pred skriňou a hovoriť, že nemáte čo na seba :). Efektivita. Tak ako pri práci s Excelom.

Traduje sa, že ideálny kapsulový šatník by mal obsahovať 40 kombinovateľných kúskov. Myslím si, že v našich zemepisných šírkach si nevystačíme so 40 kúskami šiat. Keďže sa nám striedajú 4 ročné obdobia, už len topánok potrebujeme niekoľko kúskov, ktoré nám uberú z tej 40-tky (flip-flopy, plátenky, tenisky na behanie, lodičky, mokasíny, jesenné topánky, topánky na túru, čižmy). 

objavte_caro_kapsuloveho_satnika_web

Dôležité je mať v šatníku oblečenie, ktoré nosíte. Šaty, ktoré ste nemali na sebe minulý rok, tak posuňte ďalej. Ja som vyskúšala SWAP, ale aj darovanie ženám v krízových centrách.

Ten pocit po preriedení si šatníka je veľmi príjemný a uspokojivý. Šatník vyzerá usporiadane a rýchlejšie sa v ňom vyznáte.
Pri poslednom sťahovaní sa, som ho preriedila natoľko, že mi dokonca v ňom ostalo aj prázdne miesto :). 

 

Ako na to?

Vytiahnite všetky šaty zo skrine a naspäť vráťte iba tie, ktoré budete nosiť a dajú sa kombinovať. Zároveň aspoň aj poutierate skriňu zvnútra :). 
Kapsulový šatník neznamená, že máte v skrini nudu. Outfity vznikajú kombináciou tých pár kúskov, ktoré máte v šatníku. Nenechajte sa uniesť zľavami v obchodoch a nekupujte, to čo nepotrebujete. To platí aj pri topánkach a kabelkách.

 

officezrucnosti_kurzy_bratislavaAk ste zástancom eko-módy a páčia sa vám jednoduché strihy a filozofia kapsulového šatníka, pozrite si šaty a topy z bambusu a organickej bavlny od Artisara. Šaty, ktoré sú navrhované a šité na Slovensku. 

Pri zostavovaní eko šatníka si uvedomíte, že šaty, alebo top vás bude stáť viac ako bežné šaty z fast fashion. Ale kvalita a životnosť oblečenia vám to vrátia viacnásobne. 

 

Aké kúsky by nemali chýbať vo vašom šatníku?

Základné kúsky, ktoré si doplňte do šatníka pre jednoduché kombinovanie

  • lodičky
  • biele tenisky
  • šaty, ktoré môžete kombinovať s teniskami aj lodičkami
  • neutrálne topy, blúzky, košele
  • sako, nezabudnite tiež na strih a farebnosť, ktoré budú lichotiť vaším krivkám
  • sukne a nohavice, ktoré môžete ladiť so sakom
  • pančuchy (nájdite si obľúbenú značku, ak máte problém s opúchaním nôh pri dlhom sedení, odporúčam značku Scholl)
  • doplnky (náušnice, opasky, náhrdelníky, kabelky na každú príležitosť) 

objavte_caro_kapsuloveho_satnika_web2

Nie je nič lepšie, ak pred zostavovaním kapsulového šatníka poznáte svoj farebný typ, ktorý zistíte pri farebnej typológii, to zaručí, že váš šatník nebude nudný, strohý a zároveň vám to pomôže pri výbere a nákupoch. S farebnou typológiu a ako si šatník roztriediť, vám poradí aj štýlmejkerka Marcelka Špalková

Upriamiť pozornosť by ste mali na kvalitu materiálu, starostlivosť o ne a vyberať si nie príliš výstredné kúsky. 

 

Verím, že sa vám podarí si vytvoriť šatník snov a budete sa v práci cítiť pohodlne a štýlovo. Keď sa cítite vy dobre, aj práca vám pôjde od ruky. A nezabudnite na zručnosti, bez ktorých vám nepomôžu ani najdrahšie lodičky. 

Zaujal vás článok? Neváhajte sa zaregistrovať na odber článkov z mojej dieľne nižšie.
Žiadne otravné emaily, iba tipy, ktoré v práci oceníte. Nepoviem vám ako často, pretože ich neplánujem väčšinou a spontánne sú vždy najlepšie. A keby vás už nezaujímali moje články, môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

autorka textu, Martina Révayová
lektorka OFFICEzručnosti

Please follow and like us:
error
fb-share-icon

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.